SMALTOVANIE

 

 

 

 

 

 

Postup ako si vyrobiť takýto šperk :

1.Vyberieme si tvar medeného prívesku, ktorý vyčistíme, resp. zbrúsime s brusným papierom.

2. Prebrúsený medený prívesok položíme na kovový stojanček a posypeme cez kovú sietku farebným práškom EFCOLOR / vzorkovník /, v dostatočnej hrúbke cca 0,5 až 1 mm.

3. Takto pripravený prívesok opatrne položíme na kovovú okruhlu podložku, ktorá je vopred vyčistená. Dávame pozor, aby sa prášok nevysypal na podložku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Vložíme do kuchynskej rúry, vyhriatej na 160 st. C.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. A necháme to vypaľovať asi 3-5 minút, prášok sa roztopi a rozleje po celom prívesku. Vzhľad je lesklý a hladký. Vyberieme z rúry a necháme vychladnúť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Potom prebrusime prívesok z druhej strany. Opäť posypeme druhú stranu prívesku /cez kovú sietku/ farebným práškom EFCOLOR, v dostatočnej hrúbke cca 0,5 až 1 mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Takto pripravený prívesok opatrne položíme na špeciálnu kovovú podložku, ktorá je vopred vyčistená. Opäť dávame pozor, aby sa prášok nevysypal na podložku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Vložíme do kuchynskej rúry, vyhriatej na 160 st.C, na 3-5 min

9. Po vychladnutí môžeme prívesot pripevniť na retiazku, alebo zavesiť na voskovú, koženú šnurku a zdekorovať korálkami, kovovými príveskami a pod.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”11″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]